Dobry sen niemowlaka

biała pościel dla niemowląt

Nigdzie nie jest lepiej dziecku niż w brzuszku swojej mamy. Po dziewięciu miesiącach dziecko musi się jednak przystosować do nowych warunków. Można mu to ułatwić, a nawet trzeba to zrobić, bo o swojego malucha trzeba dbać.

Większość czasu po urodzeniu noworodek śpi, dlatego zakupiony kokon dla niemowlaka jest świetnym pomysłem na to, by zminimalizować stres. W takim otulaczu sen jest o wiele lepszy, ponieważ dziecko czuje się tak samo bezpiecznie jak w wtedy, kiedy mama jest blisko. A wiadomo, że tylko wtedy, gdy dziecko zapada w przyjemny sen jego mama może zająć się swoimi sprawami i być daleko od łóżeczka.

W jaki sposób otulacz działa na psychikę? Po prostu jest cieplutki i znacząco ogranicza przestrzeń dziecka. Można go zabierać na wyjazdy, gdy chcemy odwiedzić rodzinę i znajomych, a także stosować w łóżku u rodziców i łóżeczku dziecka. Otulacz składa się z wyższych brzegów i płaskiego dna, i jest wykonany z naturalnych materiałów, więc nie uczula malca. Stosowanie go zabezpiecza dziecko przed sturlaniem się na podłogę (wiadomo, że gdy maleństwo nie śpi to chce aktywnie poznawać świat) oraz zgnieceniem przez sen. Taki kokon może być również kładziony na podłogę lub kanapę, gdy istnieje konieczność położenia dziecka blisko siebie. Jest jeszcze jedna rzecz, która dla komfortu snu malucha jest niezastąpiona. Otóż kiedy dziecko będzie leżeć w łóżeczku to na pewno będzie czuć większy komfort, gdy otoczy go biała pościel dla niemowląt. Będzie zarówno estetyczna, jak i łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż nadaje się do prania w pralce w wysokiej temperaturze bez zmiany wyglądu.

Zobacz więcej: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/posciel-dziecieca/komplety