Pomoc drogowa

Pomoc drogowa – pod tą nazwą kryją się po prostu prywatne przedsiębiorstwa, które świadczą usługi szeroko pojętej pomocy kierowcom pojazdów, które uległy uszkodzeniu. Może być to holowanie, może być to transport, może być to doraźna pomoc, która natychmiast przywróci sprawność pojazdu – czyli zazwyczaj wymiana koła. Wymienić koło oczywiście można samodzielnie, pod warunkiem, że wie się jak, ma się w samochodzie specjalny zestaw oraz ma się ochotę. Większość wezwań pomocy drogowej dotyczy jednak sytuacji, w których sami sobie zdecydowanie nie poradzimy, ponieważ pojazdu nie tyle nie można naprawić na miejscu, co nawet nie da się go holować na specjalne lince, w czym mógłby nam pomóc ktoś z rodziny lub przyjaciół.

W takim przypadku pozostaje nam dzwonić po pomoc drogową. Przezorny zawsze ubezpieczony i taki będzie miał przy sobie numer telefonu po pomoc drogową. Pozostali będą musieli albo zadzwonić do kogoś znajomego, kto może sprawdzić na szybko w Internecie, albo samodzielnie poszukać na swoim telefonie z dostępem do Internetu… Tak, Internet rozwiązuje wiele naszych problemów, jak chodzi o szybki odstęp do informacji. Na szczęście dziś już większość firm pomocy drogowej w Polsce ma swoją stronę www, lub choćby widnieje w specjalnych katalogach firm – tyczy się to nawet firm z niewielkich miejscowości – także śmiało możemy wyszukiwać: pomoc drogowa Michałowice, pomoc drogowa Balice, pomoc drogowa Olkusz Autolaweta24-krakow – na pewno w każdym przypadku znajdziemy więcej niż jedną firmę. Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów możemy zadzwonić do kilku firm pomocy drogowej i szybko porównać cenniki – różnice bywają spore.

Prawie każda pomoc drogowa działa całą dobę i 7 dni w tygodniu. Laweta posiada także często dodatkowe wyposażenie – np. stację rozruchową, która może się przydać, jeśli powodem unieruchomienia pojazdu okaże się jedynie niedoładowanie akumulatora. Niestety większość przyczyn wzywania lawety jest poważniejsza.

Załadowanie samochodu na lawetę jest wbrew pozorom dość szybkie i nie wymaga żadnej „pomocy” ze strony właściciela samochodu. Nie musi on także szukać dla samego siebie dodatkowego transportu, ponieważ może zająć miejsce pasażera w kabinie kierowcy lawety.